اخبار

1398/04/28
معاون قرارگاه پدافند شیمیایی سازمان پدافند غیرعامل کشور: رشد چشمگیر صنایع شیمیایی و غیرشیمیایی احتمال وقوع حوادث را بالا می‌برد که در این شرایط پر تلاطم هرگونه خلاقیت و نوآوری لازم به انجام است.


معاون قرارگاه پدافند شیمیایی سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه 40 سال امنیت همه جانبه و اقتدار ملی دستاورد انقلاب اسلامی است که باید نسبت به گذشته افتخار کرد و به آینده امیدوار بود، اظهار داشت: رشد چشمگیر صنایع شیمیایی و غیرشیمیایی احتمال وقوع حوادث را بالا می‌برد که در این شرایط پر تلاطم هرگونه خلاقیت و نوآوری لازم به انجام است.

احمد اکرمی با تاکید بر امر آموزش و پژوهش در پیشگیری از حوادث که ضامن پیشرفت کشور نیز است، ادامه داد: آموزش و پژوهش موجب مصون سازی، ارتقاء پایداری ملی و تسهیل مدیریت بحران می‌شود.

وی افزود: ما باید بتوانیم از هرگونه فرصتی برای ارتقأ آموزش استفاده کنیم، در همه حوزه‌های پدافند غیرعامل تهدیدهایی داریم که لازم است برنامه‌ها را به سمتی ببریم که اهداف سازمان پدافند محقق شود.

اکرمی با اشاره به اهمیت لایه‌های دفاعی، امنیتی و ایمنی خاطر نشان کرد: بسیاری از کشورها در بحث دفاعی کار می‌کردند اما کل برنامه‌های خود را به لایه امنیتی آوردند.

معاون سازمان پدافند غیرعامل تصریح کرد: مسائل امنیتی وقتی اتفاق می‌افتد که ایمنی نادیده گرفته می‌شود،  برای همین ایمنی نیز برای کشورهای دنیا  اهمیت پیدا کرد.

وی ابراز داشت: دشمن همیشه به دنبال آسیب پذیرترین نقاط کشور است و کالاهای استراتژیک ما را رصد می‌کند؛ ما  باید نگاه دقیق علمی و موشکافانه به این لایه ها داشته باشیم.

اکرمی ادامه داد: نگاه مجموعه آتش‌نشانی ایمنی است که من درخواست می‌کنم به جنبه‌های امنیتی هم توجه کنید، لایه‌های امنیتی و دفاعی در کنار ایمنی باید دیده شود.

وی افزود: یکی از اقدامات مهم در تمام دستگاه‌ها و زیرساخت‌های کشور وجود پدافند است که همین موضوع انقلاب بزرگی است.

اکرمی با بیان اینکه تعامل مجموعه‌های مختلف با سازمان پدافند غیرعامل امری ضروری است، ابراز داشت: تهدیدات قبلاً کلی و استفاده وسیع از مواد شیمیایی بود اما الان معضلاتی که ما داریم مربوط به ضایعات شیمیایی است.


نظرات کاربران
تاييديه : تشخيص عامل غير انساني
توجه : نظر شما پس از تایید مدیر سایت در سایت نمایش داده می شود !